TRASA: Komárno – Hadovce – Kameničná – Kolárovo – Komárno. V Kolárove na hlavnej ceste, hneď za stanicou pohonných hmôt Slovnaft bude kontrolné stanovište s občerstvením. Za týmto miestom treba pred vážskym mostom odbočiť vpravo na cyklotrasu. Cesta naspäť do Komárna vedie cez cyklotrasu. Pozor na začiatku cyklotrasy približne 200m od mosta trčia v strede cesty skrutky, ktoré predstavujú nebezpečenstvo. Dĺžka trasy je 42 km.

Alternatívna trasa s dĺžkou 21 km má kontrolné stanovište v obci Iža. Táto trasa bude k dispozícii len od 14.00 hod. do 18.00 hod. (zmena časového obmedzenie nie je vylúčená).

ÚLOHA: absolvovať spomínané trasy čo najviac krát v priebehu 12, alebo 24 hodín. Na prvý pohľad to znie veľmi radikálne, ale treba počítať s tým, že okrem jednotlivcov budú štartovať aj páry resp. 3 - 4 členné družstvá, ktorých členovia sa striedajú, a práve v týchto prípadoch sa stane dôležitou stratégia. V taktizovaní by mala pomôcť aj alternatívna trasa. Pokým jeden člen z družstva súťaží jeho ostatní členovia oddychujú, alebo sa venujú taktickej porade, či dokonca zábave. Organizátori zabezpečia ubytovanie, stravu, časomieru, okrem toho bude aj táborák, plávanie na Mŕtvom ramene Váhu a samozrejme vyhodnotenie najlepších súťažiacich pretekov. Príď, prijmi túto veľkú výzvu a zúčastni sa pretekov ako jednotlivec, pár, alebo člen družstva!

Vybrať si môžeš z nasledovných kategórií :

12 hodín jednotlivec

12 hodín pár

12 hodín 3-4  členné družstvo

24 hodín jednotlivec

24 hodín pár

24 hodín 3-4 členné družstvo

Zloženie párov a 3-4 členných družstiev môže byť zmiešané (ženy - muži).

**************************************************************************

12 HODINOVÁ  SÚŤAŽ

ŠTART: 24. jún 2017, 12:00 hod.

ČASOVÝ LIMIT: Počas 12 hodinových pretekov môžu súťažiaci odštartovať do posledného kola najneskôr v dobe trvania pretekov 10 hodín 20 minút. Po tejto dobe už ďalší súťažiaci viacčlennej skupiny a jednotlivci nemôžu štartovať. Súťažiaci, ktorý sa v tomto čase už nachádza na trati ju môže dokončiť. Vyhráva ten súťažiaci, alebo skupina ktorá počas 12 hodín prejde čo najviac kôl (kilometrov). V prípade rovnakej vzdialenosti bude ďalším kritériom čas príchodu do cieľa.

PRIHLÁSENIE SA A ZAPLATENIE ŠTARTOVNÉHO: Prihlásiť sa je možné do 18.júna na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Uveďte svoje meno, dátum narodenia, bydlisko (stačí názov obce) a v ktorej kategórii sa chystáte súťažiť. Pokiaľ súťažíte v družstve odošlite aj údaje ďalších členov družstva. Do 24 hodín dostanete potvrdzujúci e-mail o úspešnej registrácii. Spresňujúce informácie o lodenici a jej možnostiach (ubytovanie, kuchyňa, sociálne zariadenia atď.) dostanete v sobotu 24. júna v dobe 11:00 - 11:15 hod. Nasledovať bude registrácia a prevzatie štartovných čísel v dobe 11:15 -12:00 hod., štart je o: 12:00 hod.

ŠTARTOVNÉ :

12 hodinová súťaž jednotlivca: s bank. prevodom do 18. júna 17 €, na mieste 20 €

12 hodinová súťaž páru: s bank. prevodom do 18. júna 15 €/osoba, na mieste 18 €/osoba

12 hodinová súťaž 3-4 členného družstva: s bank. prevodom do 18. júna 13 €/osoba, na mieste 16 €/osoba

Štartovné zahŕňa: štartovné číslo, jedlo, občerstvenie, ubytovanie, časomieru, spomienkový predmet špeciálne zhotovený z kovu pre túto príležitosť, pamätný list, nálepku s logom súťaže a poplatky spojené s organizovaním kontrolných stanovíšť.

Zľavnené štartovné je možné uhradiť bankovým prevodom do 18. júna na nasledovné číslo účtu:

TATRA BANKA, IBAN: SK62 1100 0000 0029 3415 3552

Pre identifikáciu platby uveďte prosím do poznámky vaše meno!

Upozornenie: zľavnené štartovné párov a 3-4 členných družstiev je možné uplatniť len vtedy, ak všetci členovia družstva zaplatia štartovné včas. V prípade, že sa tak nestane vaša registrácia je naďalej platná a v deň pretekov doplatíte štartovné v plnej výške. Na vrátenie štartovného si po 19. júna už nemôžete nárokovať.

**************************************************************************

24 HODINOVÁ SÚŤAŽ

ŠTART: 24. jún 2017, 10:00 hod.

ČASOVÝ LIMIT: Počas 24 hodinových pretekov môžu súťažiaci odštartovať do posledného kola najneskôr v dobe trvania pretekov 22 hodín 20 minút (nedeľa, 25. júna do 08.20 hod.). Po tejto dobe už ďalší súťažiaci viacčlennej skupiny a jednotlivci nemôžu štartovať. Súťažiaci, ktorý sa v tomto čase už nachádza na trati ju môže dokončiť. Vyhráva ten súťažiaci, alebo skupina ktorá počas 24 hodín prejde čo najviac kôl (kilometrov). V prípade rovnakej vzdialenosti bude ďalším kritériom čas príchodu do cieľa.

PRIHLÁSENIE SA A ZAPLATENIE ŠTARTOVNÉHO: Prihlásiť sa je možné do 18.júna na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Uveďte svoje meno, dátum narodenia, bydlisko (stačí názov obce) a v ktorej kategórii sa chystáte súťažiť. Pokiaľ súťažíte v družstve odošlite aj údaje ďalších členov družstva. Do 24 hodín dostanete potvrdzujúci e-mail o úspešnej registrácii. Spresňujúce informácie o lodenici a jej možnostiach (ubytovanie, kuchyňa, sociálne zariadenia atď.) dostanete v sobotu 24. júna v dobe 09:00 - 09:15 hod. Nasledovať bude prihlásenie a prevzatie štartovných čísel v dobe 09:15 -10:00 hod., štart je o: 10:00 hod.

ŠTARTOVNÉ :

24 hodinová súťaž jednotlivca: s bank. prevodom do 18. júna 19 €, na mieste 24 €

24 hodinová súťaž páru: s bank. prevodom do 18. júna 17 €/osoba, na mieste 22 €/osoba

24 hodinová súťaž 3-4 členného družstva: s bank. prevodom do 18. júna 15 €/osoba, na mieste 20 €/osoba

Štartovné zahŕňa: štartovné číslo, jedlo, občerstvenie, ubytovanie, časomieru, spomienkový predmet špeciálne zhotovený z kovu pre túto príležitosť, pamätný list, nálepku s logom súťaže a poplatky spojené s organizovaním kontrolných stanovíšť.

Zľavnené štartovné je možné uhradiť bankovým prevodom do 18. júna na nasledovné číslo účtu:

TATRA BANKA, IBAN: SK62 1100 0000 0029 3415 3552

Pre identifikáciu platby uveďte prosím do poznámky vaše meno!

Upozornenie: zľavené štartovné párov a 3-4 členných družstiev je možné uplatniť len vtedy, ak všetci členovia družstva zaplatia štartovné včas. V prípade, že sa tak nestane vaša registrácia je naďalej platná a v deň pretekov doplatíte štartovné v plnej výške. Na vrátenie štartovného po 19. júna už nemôžete nárokovať.

**************************************************************************

ĎALŠIE INFORMÁCIE

UBYTOVANIE

Turistická lodenica Klubu Turistov Kormorán Komárno je vybavená kuchyňou, sprchou a WC. V kuchyni je možné skladovanie jedla v chladničke, ktoré si prinesiete zo sebou, jeho ohriatie na plynovom sporáku, alebo v mikrovlnnej rúre. Pre odpočinok je k dispozícii 7 postelí a ďalší priestor, kde je možné použiť karimatky a spacáky pre ďalších 15 pretekárov. V spoločenskej miestnosti je možné skladovanie bicyklov a osobných vecí, v tejto miestnosti prebieha tiež stravovanie. Dvor celého objektu je oplotený s možnosťou uzamknutia, pričom je aj možnosť stanovania je na trávnatej ploche. Na osobné veci si budeme navzájom dávať pozor. Poplatky za odpočinok vo vnútorných priestoroch a stanovanie zahŕňa štartovné, doneste si spacie vaky, pretože neposkytujeme posteľnú bielizeň. Pokiaľ chcete pohodlný odpočinok doneste si aj karimatky, postele obsadzujte prosím len po dobu odpočinku, keď súťažíte poskytnite ich ďalším pretekárom!

PARKOVANIE

Parkovanie je možné v obmedzenom počte aj vo dvore areálu vedľa vášho stanu, ostatné parkovacie miesta sú k dispozícii na trávnatej ploche pred areálom lodenice.

STRAVOVANE, OBČERSTVENIE

V cene štartovného sú zahrnuté 2 hlavné jedlá pre 12 hodinový pretek a 3 hlavné jedlá plus raňajky pre 24 hodinový pretek. Plánované hlavné jedlá sú: špagety, alebo cestoviny s mäsom a hubami, rizoto, vyprážaný rezeň s prílohou. Okrem hlavných jedál si môžete doplniť energiu keksami, müsli tyčinkami, štrúdľami alebo ovocím, ktoré budú k dispozícii aj na kontrolných stanovištiach. Ďalej zabezpečíme nápoje, džúsy a kofolu. Pokiaľ by chcel niekto kávu, môže si ju pripraviť v kuchyni!

ČASOMIERA, VYHODNOTENIE

Meranie času je robené manuálne, každému pretekárovi bude zaznamenaný čas štartu a čas príchodu. Tieto údaje budú priebežne spracovávané počas pretekov. Vyhodnocovať sa bude pretekár s najlepším časom jedného kola, a iné dôležité údaje, ako napríklad  percentuálny podiel jednotlivých pretekárov z celkového času skupiny. Vyhlásenie výsledkov bude v nedeľu 25. júna o 10.30 hod., čiastočné výsledky budú zverejnené na informačnej tabuli základne pretekov. Celkové vyhodnotenie bude po ukončení pretekov zverejnené na našej webovej stránke.

CENY

Prvé tri miesta budú odmenené diplomom a všetci súťažiaci dostanú spomienkový predmet špeciálne zhotovený z kovu pre túto príležitosť, ďalej pamätný list a nálepku s logom súťaže.

 

DEVÄŤ UŽITOČNÝCH RÁD PRE PRETEKÁROV

1.        Berte v úvahu, že nie každý na cyklotrase vie o tom, že práve súťažíte. Štartovné číslo na bicykli vás neoprávňuje k tomu, aby ste ostatných na ceste ohrozovali. Keďže sa súťaž koná počas víkendu bude v priľahlých častiach mesta frekventovaná doprava. Buďte predvídavý a neohrozujte ostatných!

2.        Dbajte na zvýšenú pozornosť v miestach uzáverových rámp cyklotrasy, najväčšie nebezpečie predstavujú počas noci! Ešte za dobrej viditeľnosti si zapamätajte miesta  s takýmto nebezpečenstvom!

3.        Jeden kilometer za Kolárovom je vedená cyklotrasa v tvare písmena C, nasledujú štyri menšie zákruty. Toto miesto si taktiež zapamätajte, pretože, ak v noci nezvládnete prvú zákrutu  môžete ľahko skončiť v kanáli.

4.        Doneste si zo sebou repelent proti komárom. Napriek postrekom je niekedy okolie Mŕtveho ramena Váhu plné komárov, hlavne v dobe od 19 do 22 hodiny!

5.        Na trase rátajte s divokou zverou (hlavne líšky, zajace a srny)!

6.       Nepodceňujte svietenie a vybavte sa dostatočným počtom zdrojov energie, aby ste počas dlhej noci nezostali potme.

7.        Po západe slnka je použitie reflexnej vesty povinné, keďže trasa vedie aj cez komunikáciu pre motorové vozidlá je podľa pravidiel cestnej premávky povinné aj používanie prilby pre cyklistov!

8.        Súťaž sa bude konať za každého počasia, dážď dokonca zvýši dôležitosť taktiky.

9.        Napriek vašim fyziologickým predpokladom môže pre vás súťaž predstavovať riziko. Buďte pripravený na to, že súťaž predstavuje väčšiu fyzickú námahu a vyžaduje si tomu prislúchajúci tréning!  Súťaže sa zúčastnite len v dobrom zdravotnom stave a kondícii! Pokiaľ počas súťaže cítite akúkoľvek nevoľnosť spomaľte, zastavte, ak je to nevyhnutné požiadajte o pomoc, športujte s rozumom !

VŠEOBECNÉ PODMIENKY

Všetci pretekári sa zúčastňujú súťaže na vlastnú zodpovednosť! Registrovaním sa do súťaže potvrdzujete, že ste v dobrom fyzickom stave a prijímate všeobecné podmienky súťaže.

Usporiadateľ súťaže nezodpovedá za prípadné zranenia, technické problémy a materiálne škody! Trať preteku vedie z časti aj po cestnej komunikácii a preto je každí povinný dodržiavať Zákon o cestnej premávke č. 8/2009 Z.z. Používanie riadne pripevnenej cyklistickej prilby je povinné na celej trati. Na štart môžu nastúpiť len pretekári s riadne pripevnenou ochrannou prilbou a prideleným štartovým číslom. Na celej trati je zakázaná akákoľvek cudzia pomoc, nie je dovolené tlačenie, ťahanie, alebo vlečenie pretekára iným dopravným prostriedkom. Rovnako je zakázané použitie sprievodného vozidla! Súťažiaci, ktorí príjmu cudziu pomoc, alebo sa ich pomocníci budú pohybovať po trati motorovými dopravnými prostriedkami budú zo súťaže diskvalifikovaný! Bicykle opatrené pomocným elektromotorom sa súťaže zúčastniť nemôžu !

Pokiaľ je problém s registráciou, alebo máte ďalšie otázky k súťaži napíšte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Máš rád výzvy?

Potom je tvoje miesto medzi nami.

Registruj sa ihneď!

Joomla templates by a4joomla